TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcjękolonie 2023

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

Poronin

Termin: 
30.07.2021r. – 08.08.2021r.

Cena: 1.250 zł

Cena obejmuje:

Bardzo prosimy o zabranie ważnych legitymacji szkolnych (powinna ona posiadać PESEL oraz pieczęć szkoły).

  • Wyżywienie 4 posiłki dziennie , zakwaterowanie;
  • Przejazd na kolonię i z powrotem;
  • Ubezpieczenie NNW;
  • Opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej,
  • Program rekreacyjno - wypoczynkowy.

Szczegółowe informacje dotyczące kolonii w Poroninie


Poronin - malownicza wieś podhalańska w południowej części województwa małopolskiego (4 km od Zakopanego), w powiecie tatrzańskim położona u zbiegu dwóch potoków górskich Porońca i Zakopianki oraz u stóp Tatr na wysokości 740 – 780 m n.p.m. co wpływa na jego atrakcyjność. Ostry klimat łagodzi duże nasłonecznienie występujące przez większą część roku. Położenie Poronina pozwala na organizację wielu atrakcyjnych wycieczek do Tatrzańskiego Parku Narodowego, malowniczych terenów Pasma Gubałowskiego, punktów widokowych Orawcowa i Galcowa Grapa (982 m n.p.m.), Term Podhalańskich w Szaflarach i Bukowinie Tatrzańskiej.

Zakwaterowanie: Obiekt kolonijny „U Pyrnicki” położony jest zacisznej dzielnicy Poronina, jednak w pobliżu centrum miasta. Murowany z elementami budownictwa góralskiego spełnia wymogi określone przepisami prawa oświatowego, służb sanitarno – epidemiologicznych i straży pożarnej. Pokoje 2- 3 – 4 osobowe (zdecydowana większość z łazienkami w pokojach) dobrze wyposażonymi pod kątem wypoczynku dzieci i młodzieży. Na miejscu stołówka, świetlica, boiska do siatkówki, piłki koszykowej i nożnej, letnia altanka, stół do ping ponga gwarantuje możliwości do zajęć sportowych i pracy wychowawczej.

W programie między innymi:

  • Wycieczki piesze, zwiedzanie miejscowości i okolic: Wzgórze Krzyża Grunwaldu, park krajobrazowy, potoki
  • Całodniowa wycieczka do Zakopanego: zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego, spacer po Krupówkach, do trzech skoczni
  • Poznanie historii miasta i jego kultury, zwyczajów mieszkańców regionu, poprzez udział w imprezach kulturowych Poronina.
  • Gry i zabawy integracyjne (Wybory Miss i Mistera kolonii, Dzień na odwrót kalambury, antonimy, państwa miasta mam talent), ognisko
  • Dyskoteki, zajęcia rekreacyjno –sportowe w grupach, quizy muzyczne, degustacja regionalnych przysmaków.

  
Ze względu na czynniki niezależne od organizatora (np. pogoda) organizator zastrzega sobie prawo zmiany w realizacji poszczególnych elementów programowych.