TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcjękolonie 2023

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

TPD Oddział Okręgowy Suwałki

Foto

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest ogólnopolskim pozarządowym stowarzyszeniem pożytku publicznego zrzeszającym osoby fizyczne i prawne działające na rzecz i dobra dzieci.

Oddział Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach posiada osobowość prawną, wpisany jest do Krajowego Rejestru Stowarzyszeń pod nr 0000204536.

Celem działania Towarzystwa jest troska o jakość warunków życia dzieci, ich bezpieczeństwo, podmiotowość i godność, a w szczególności:

  1. tworzenie społecznego ruchu na rzecz pomocy dzieciom,
  2. przeciwdziałanie zagrożeniom zdrowotnym i ekologicznym; upowszechnianie zdrowego stylu życia, kultury fizycznej i sportu, zachowań proekologicznych,
  3. ochrona dzieci przed patologią społeczną i przemocą,
  4. upowszechnianie prorodzinnego, środowiskowego modelu opieki; zapobieganie wychowywaniu się dziecka poza rodziną, podejmowanie działań zmierzających do poprawy pozarodzinnej (instytucjonalnej) opieki nad dzieckiem, łagodzenie skutków ubóstwa rodzin wychowujących dzieci,
  5. upowszechnianie i ochrona praw dziecka, swobód obywatelskich, upowszechnianie samorządności, samoobsługi, samoobsługi, samopomocy i wychowania obywatelskiego dzieci.

Wersja do druku Generuj PDF

Aktualności

„Cieplejszy, wiosenny wieje wiatr”

28.02.2024

Na naszych termometrach temperatura „poszybowała’ w górę i dlatego grupa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w ramach zajęć pracowni ekologiczno – przyrodniczej rozpoczęła poszukiwanie wiosny.

Fascynująca przygoda

12.02.2024

Na koniec tygodnia uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wybrali się do kina na film pt. „Emma i Czarny Jaguar”.

Wytańczyli sukces

09.02.2024

W „tłusty czwartek” w Filipowie grupa z Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wspaniale bawiła się na balu karnawałowym. Wszyscy ucieszyliśmy się z wiadomości, że Ewa i Łukasz zostali wybrani na króla i królową balu.

W karnawale, w karnawale

01.02.2024

Dookoła wielkie bale …

31 stycznia 2024 roku społeczność Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach wspaniale bawiła się w Olecku.

Paweł

25.01.2024

Na prośbę naszego Pawła z Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zamieszczamy Jego zdjęcia podczas pracy.

Eksperymentowanie w „Sowie”

16.01.2024

„SOWA, czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” w Suwałkach jest prowadzona przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, a mieści się w Parku Naukowo Technologicznym Polska-Wschód przy ul. Innowacyjnej.