TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcjękolonie 2023

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

TPD Oddział Okręgowy Suwałki

Foto

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest ogólnopolskim pozarządowym stowarzyszeniem pożytku publicznego zrzeszającym osoby fizyczne i prawne działające na rzecz i dobra dzieci.

Oddział Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach posiada osobowość prawną, wpisany jest do Krajowego Rejestru Stowarzyszeń pod nr 0000204536.

Celem działania Towarzystwa jest troska o jakość warunków życia dzieci, ich bezpieczeństwo, podmiotowość i godność, a w szczególności:

  1. tworzenie społecznego ruchu na rzecz pomocy dzieciom,
  2. przeciwdziałanie zagrożeniom zdrowotnym i ekologicznym; upowszechnianie zdrowego stylu życia, kultury fizycznej i sportu, zachowań proekologicznych,
  3. ochrona dzieci przed patologią społeczną i przemocą,
  4. upowszechnianie prorodzinnego, środowiskowego modelu opieki; zapobieganie wychowywaniu się dziecka poza rodziną, podejmowanie działań zmierzających do poprawy pozarodzinnej (instytucjonalnej) opieki nad dzieckiem, łagodzenie skutków ubóstwa rodzin wychowujących dzieci,
  5. upowszechnianie i ochrona praw dziecka, swobód obywatelskich, upowszechnianie samorządności, samoobsługi, samoobsługi, samopomocy i wychowania obywatelskiego dzieci.

Wersja do druku Generuj PDF

Aktualności

Boccia

14.06.2024

Agnieszka, Paulina i Piotr reprezentowali Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach na VI Integracyjnym Turnieju Boccia. Zawody …

Złota Nutka

13.06.2024

12 czerwca 2024 roku grupa uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wystąpiła na XXV Festiwalu Piosenki „Złota Nutka

Regionalny Konkurs Plastyczny „Inspiracje muzyką” w Augustowie

13.06.2024

Z ogromną radością uczestniczyłam w pracach jury i podsumowaniu XIII edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego „Inspiracje muzyką” w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie 6 czerwca 2024 roku.

Jubileuszowy Turniej

07.06.2024

6 czerwca 2024 roku w ramach rehabilitacji ruchowej grupa uczestników z Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach brała udział w XX Jubileuszowym Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych w Olecku.

„Artystycznie!”

06.06.2024

Serdecznie zapraszamy na wystawę pt. „Artystycznie!”.
Wystawę można oglądać od 27 maja 2024 roku w Kawiarence Artystycznej - Suwalski Ośrodek Kultury ul. Noniewicza 71.

Dzień Matki w placówce wsparcia dziennego TPD w Augustowie

03.06.2024

26 maja obchodziliśmy w naszej placówce wyjątkowe święto - Dzień Matki. To święto, podczas którego doceniamy Mamy za trud włożony w opiekę nad nami, wsparcie w trudnych chwilach, Ich troskę, pomoc i bezwarunkową miłość.