TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcjękolonie 2023

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

Zakopane

Termin: 21.07.2019 – 30.07.2019

Cena: 1.110,-

Cena obejmuje:

Bardzo prosimy o zabranie ważnych legitymacji szkolnych (powinna ona posiadać PESEL oraz pieczęć szkoły).

 • Wyżywienie : 4 posiłki dziennie, zakwaterowanie
 • transport w obie strony;
 • opiekę pedagogiczną, medyczną, ubezpieczenie NNW;
 • Zakwaterowanie : pokoje 3-4-5 osobowe z łazienkami.
      

Szczegółowe informacje dotyczące kolonii w Zakopanem


Zakopane - zimowa stolica Polski, to najwyżej położone miasto w Polsce. W mieście znajdziemy deptak zwany Krupówkami, przy tej słynnej ulicy możemy zwiedzić neogotycki Kościół św. Rodziny czy Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego. Przy ul. Kościeliskiej – najstarszej w Zakopanem znajdziemy kościół Matki Bożej Częstochowskiej, zwany przez mieszkańców starym Kościołem. Z kościoła znajduje się wyjście na cmentarz na Pęksowym Brzyzku, na którym spoczywają osoby zasłużone dla Podhala i również dla polskiej kultury. Po zaznajomieniu się z dobytkami kultury architektonicznej miasta, okolica oferuje urocze szlaki turystyczne, m.in. Dolinę Chochołowską, Kościeliska i Pięciu Stawów czy zwiedzenie Morskiego Oka. Po aktywnym spędzeniu czasu Zakopane umożliwia również relaks i wypoczynek w aquaparku.


Zakwaterowanie:

Uczestnicy kolonii będą zakwaterowani w Wilii Wiktoria 2 - w Zakopanem w dzielnicy domów jednorodzinnych w sąsiedztwie Willi „Harenda” – muzeum Jana Kasprowicza i Mauzoleum poety oraz Ośrodka Narciarsko-Rekreacyjnego „Harenda”. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki i balkony, na jednym piętrze zorganizowany jest ogólnodostępny aneks kuchenny z lodówką. Do dyspozycji plac zabaw, teren zielony.

 

W programie między innymi:

 1. Wjazd na Gubałówkę;
 2. Możliwość skorzystania z aquaparku lub kąpieliska geotermalnego na Polanie Szymoszkowej;
 3. Zwiedzanie miasta i okolic (poznanie uroków zakopiańskiej architektury Jaszczurówki, Cmentarza na Pęksowym Brzysku, Kościoła na Krzeptówkach, Kaplicy na Kalatówkach, Muzeum Tatrzańskie);
 4. Zwiedzanie skoczni narciarskiej;
 5. Piesze wędrówki szlakami turystycznymi;
 6. Zajęcia sportowo-rekreacyjne (gry i zabawy integracyjne na świeżym powietrzu);
 7. Imprezy kolonijne (dyskoteki, pokaz mody kolonijnej, m.in. konkurs, fryzjerski , konkurs piosenki czy plastyczny, wybór Miss i Mistera kolonii, teleturnieje, poczta francuska).

Ze względu na czynniki niezależne od organizatora (np. pogoda) organizator zastrzega sobie prawo zmiany w realizacji poszczególnych elementów programowych.