TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcję

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

Krasnoludki w Teatrze Lalek

wstecz

15.06.2019

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014- 2020

14 czerwca 2019r podopieczni Punktu Przedszkolnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Augustowie uczestniczyły w wycieczce do Białegostoku, do Teatru Lalek w wyniku realizacji projektu sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 pod tytułem „Pomóżmy dzieciom gorszych szans”.
Celem wyjazdu edukacyjnego był wzrost kompetencji społecznych poprzez zwiększenie samooceny i wyrównanie szans rozwojowych poprzez udział w teatrze, zwiedzaniem miasta i obiadem.

       

Spektakl kukiełkowy „Ach jak cudowna jest Panama” obejrzało 20 małych beneficjentów projektu. Bajka adresowana była do najmłodszych widzów. O morskich przygodach opowiadały dzieciom kukiełkowe zwierzątka. Tematem przewodnim była odwaga i przyjaźń. Spektakl przekazał młodym widzom najważniejsze wartości życiowe, łączył w sobie żywy plan aktorski z kolorową animacją lalek. Nasi podopieczni po raz pierwszy mieli okazję obserwować grę aktorską na prawdziwej scenie teatralnej. Odbiór „na żywo” dostarczył wielu niesamowitych emocji i wrażeń. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. „Fajne”, „SUPER!”, „Ładne” – komentowały po zakończonym spektaklu. Dzieci najbardziej zapamiętały muzykę i różnorodne dźwięki, grę świateł i kolorów. Dodatkową atrakcją okazały się sceniczne efekty specjalne – m.in. pryskanie widzów wodą, które wywołały wielkie poruszenie wśród przedszkolaków.

     

Przejazd autokarem, zwiedzanie miasta, wizyta w Zwierzyńcu i wspólny obiad w prawdziwej restauracji to kolejne atrakcje odbytej wyprawy.
Głównym celem wycieczki było obejrzenie inscenizacji na deskach prawdziwego teatru, kulturalnego obcowania ze sztuką, żywy kontakt z aktorami, rozbudzanie u dzieci zainteresowań teatralnych. Dzieci poznały również zasady bezpiecznego zachowania się podczas podróży. Późnym popołudniem szczęśliwie wróciliśmy do Augustowa, pełni pozytywnych wrażeń. Pogoda dopisała i humory również, toteż wyprawa ta pozostanie na długo w naszej pamięci.

Anna Maria Żylińska
Pedagog

Wersja do druku Generuj PDF
« inne aktualności