TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcję

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

„Wakacje dzieci z placówki wsparcia dziennego TPD w Augustowie”

wstecz

26.08.2021

Podopieczni placówki wsparcia dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Augustowie zrealizowali podczas wakacji letnich 2021 wyjątkowo atrakcyjny program turystyczno-edukacyjny oraz wypoczynkowo-terapeutyczny. Po okresie zdalnej nauki i przebywania w domu w związku z sytuacją epidemiczną spowodowaną COVID-19 dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach zarówno w ramach akcji „Lato w mieście” oraz jednodniowych wyjazdach edukacyjnych i turnusach wypoczynkowych.

Zorganizowano dwie wycieczki edukacyjno-poznawcze „Śladami Jaćwingów i Króla Zygmunta” do Korycina, Knyszyna i Tykocina oraz Warszawy, przybliżono „Historię Augustowa – walory turystyczne, oraz historię Ofiar Obławy Augustowskiej, podopieczni poznali miejsca pamięci poświęcone Ofiarom.

Dzieci uczestniczyły również w 10.dniowym turnusie wypoczynkowym z programem terapeutycznym w Poroninie oraz 10.dniowej kolonii wypoczynkowej w Jastrzębiej Górze.
Program zajęć i wyjazdów był bardzo urozmaicony, ciekawy pod kątem turystycznym, poznawczym, historycznym, edukacyjnym, patriotycznym – nawiązywał do założycieli miasta Augustowa, jego dumnej i bolesnej historii, utrwalał rocznicę odzyskania niepodległości i jej twórców, na placówkach wypoczynkowych uwzględniał priorytety Ministra Edukacji Narodowej.

Szczególnie ważnym elementem podczas wakacji letnich – zwłaszcza po długotrwałym pobycie w domu były zajęcia sportowe, integracyjne, wzmacniające poczucie własnej wartości, budujące poczucie bezpieczeństwa i wskazujące na efektywne wykorzystanie wolnego czasu.

Dziękujemy serdecznie instytucjom, które wsparły finansowo nasze działania w zakresie organizacji atrakcyjnych wakacji letnich – Urzędowi Miejskiemu w Augustowie, Wojewodzie Podlaskiemu, Podlaskiemu Kuratorowi Oświaty i fundacji PEPCO.

Anna Maria Żylińska
Pedagog Ogniska

Fotorelacja z wakacji letnich

Wersja do druku Generuj PDF
« inne aktualności