TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcję

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

„Śladami bohaterów Niepodległej”

wstecz

21.10.2020

Projekt edukacyjno-animacyjny "Śladami bohaterów Niepodległej" dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” wspiera działania o charakterze edukacyjnym przygotowującym do godnego celebrowania odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego celem jest nabycie wiedzy historycznej i poszukiwanie śladów bohaterów, którzy przyczynili się do odbudowy państwowości, walczyli o wolność i niepodległość Ojczyzny.

Dzieci, młodzież oraz osoby niepełnosprawne z placówek prowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Suwałkach brały udział w działaniach edukacyjnych poszerzających wiedzę historyczną, poszukiwały między innymi posługując się dostępnymi w internecie materiałami informacji o bohaterach związanych z odzyskaniem niepodległości, o Ich historii i dążeniu do wolności. Młodzież podczas wycieczki do Białegostoku podążała śladami Marszałka Józefa Piłsudskiego i Aleksandry ze Szczerbińskich Piłsudskiej.

Podopieczni TPD uczestniczyli w aktywnych działaniach animacyjnych - upamiętniali różnymi technikami plastycznymi wydarzenia Niepodległej i sylwetki słynnych Polaków, których losy powiązane są także z Suwałkami. Brali udział w warsztatach plastycznych, podczas których między innymi powstała oryginalna flaga techniką makramy, malowana na płótnie mapa z 1919 – 1920 roku i wiele innych ciekawych prac. Kilka z nich prezentujemy poniżej.

 

  

 

 

  

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Łącze do oficjalnej strony internetowej obchodów

www.niepodlegla.gov.pl

Wersja do druku Generuj PDF
« inne aktualności