TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcję

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

„Śladami bohaterów Niepodległej”

wstecz

28.08.2020

Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach realizuje projekt edukacyjno – animacyjny „Śladami bohaterów Niepodległej" dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Jego celem jest nabycie wiedzy historycznej i poszukiwanie śladów bohaterów, którzy przyczynili się do odbudowy państwowości, walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Aktualnie nasze działania edukacyjne w głównej mierze obejmują poszukiwanie informacji o niezwykłych ludziach w książkach i innych dostępnych materiałach. Poznajemy sylwetki twórców niepodległej Polski. Szczególną uwagę poświęcamy postaciom Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Aleksandry ze Szczerbińskich Piłsudskiej. Ciekawym źródłem informacji są zbiory kronik filmowych, które przywołują obrazy z dawnych lat. Uczestnicy tworzą prace plastyczne o bohaterach i miejscach związanych z odzyskaniem niepodległości.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Łącze do oficjalnej strony internetowej obchodów

www.niepodlegla.gov.pl

Wersja do druku Generuj PDF
« inne aktualności