TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcję

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

Wiceminister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej z wizytą w naszym WTZ

wstecz

16.06.2020

Pan Paweł Wdówik Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 15 czerwca 2020 roku złożył wizytę w Warsztacie Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach. Wojewodę Podlaskiego podczas wizyty reprezentowała Pani Jadwiga Milewska – Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Suwałkach.

Swoją wizytę Pan Minister rozpoczął od zwiedzania placówki oraz rozmowy z uczestnikami i pracownikami. Jak podkreślił chciał osobiście zapoznać się z sytuacją osób niepełnosprawnych, Ich problemami oraz dowiedzieć się, jak placówki radzą sobie w trudnej sytuacji epidemicznej po wznowieniu działalności. O rehabilitacji uczestników, sytuacji kadrowej w placówce w czasie epidemii i planach na przyszłość opowiedziały Pani Lilianna Anna Zielińska Prezes Oddziału Okręgowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach oraz Kierownik WTZ Pani Hanna Słuchocka.

Podczas spotkania odbyła się również konferencja prasowa, podczas której Pan Paweł Wdówik Sekretarz Stanu MRiPS odniósł się z uznaniem do działań rehabilitacyjnych prowadzonych w Warsztacie Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach oraz Ośrodka-Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Brodzie Nowym, który odwiedził przed wizytą u nas.

Podkreślił, że placówki, które odwiedził lepiej sobie radzą (niejednokrotnie też pod kątem finansowym) niż ośrodki w dużych miastach. Wymienił również programy na rzecz osób niepełnosprawnych, które wdraża rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Największy z nich to Program Dostępność Plus oraz cztery programy skierowane do jednostek samorządów terytorialnych.

   

 

Dziękujemy za piękną merytoryczną wizytę.

Hanna Słuchocka
Kierownik WTZ


Materiał z wizyty ukazał się w mediach:
https://bialystok.tvp.pl/48536397/ruszaja-programy-rzadowe-z-mysla-o-niepelnosprawnych

Wersja do druku Generuj PDF
« inne aktualności