TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcję

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

„Dni Rodziny 2021”

wstecz

29.06.2021

„Dni Rodziny 2021” w placówce wsparcia dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Augustowie.

18 czerwca 2021 roku odbył się w Augustowie w ramach obchodów „Dni Rodziny” piknik rodzinny połączony z warsztatami kompetencji społecznych w zakresie funkcjonowania rodziny we współczesnym świecie, jej znaczenia i roli.
Wspólnie z naszymi podopiecznymi z Punktu Przedszkolnego i Placówki Wsparcia Dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wraz z rodzicami wybraliśmy się do lasu, nad jezioro Studzieniczne, by razem spędzić czas na świeżym powietrzu zintegrować i utrwalić więzy rodzinne oraz kształtować pozytywne relacje rówieśnicze.

W ramach zajęć był czas na wspólne zabawy, konkurencje sportowe, zmagania rodzin, rzuty do celu, wyścigi, konkursy plastyczne – w tym warsztat plastyczny „Moja Rodzina” integrujące dzieci i Ich rodziców. Młodsze dzieci przygotowały piosenki i wierszyki o swoich rodzinach. Prace z konkursu plastycznego „Moja Rodzina” oraz piosenki i wierszyki młodszych dzieci o swoich rodzinach zostaną zaprezentowane na wystawie w placówce wsparcia dziennego. Piknik dla rodzin Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w ramach obchodów Dni Rodziny jest już tradycją ponieważ organizowany jest od wielu lat i z roku na rok cieszy się dużą popularnością. Jest to prawdziwa integracja międzypokoleniowa, ponieważ uczestnikami naszego spotkania były dzieci w przeróżnym wieku – od niemowlęcia w wózeczkach po nastolatków, ich rodzice oraz seniorzy – dziadkowie naszych podopiecznych.

Był to wspaniale spędzony czas z rodziną i najbliższymi, pielęgnujący najważniejsze wartości w naszym życiu – jakimi są RODZINA i panujące w niej dobre relacje.

Zadanie zorganizowane zostało przy wsparciu finansowym Wojewody Podlaskiego.

Anna Maria Żylińska
Pedagog Ogniska
Maria Grabowska
Pedagog Punktu Przedszkolnego

Wersja do druku Generuj PDF
« inne aktualności