TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcję

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

Śladami bohaterów Niepodległej - zakończenie projektu

wstecz

25.11.2020

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Suwałkach zakończyło realizację projektu edukacyjno – animacyjnego „Śladami bohaterów Niepodległej" dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Był kontynuacją wcześniej zrealizowanych przez wnioskodawcę projektów „Serca niepełnosprawnych dla Niepodległej” oraz „Pamięć łączy pokolenia”.

Beneficjenci zadania - podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej i placówki wsparcia dziennego TPD poprzez udział w projekcie pozyskali wiedzę historyczną i poznali bohaterów, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości i niezawisłości ojczyzny oraz odbudowy państwa polskiego. Szczególną uwagę poświęcili Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu oraz Jego Małżonce Aleksandrze Piłsudskiej, która urodziła się i kształciła w Suwałkach. W ramach warsztatów plastycznych podopieczni wykonali szereg prac nawiązujących do odzyskania niepodległości i zaprezentowali je na wystawie we własnych placówkach. Realizacja projektu przyczyniła się do wzmocnienia poczucia wspólnoty obywatelskiej, dumy z własnej historii i twórców niepodległości.
Pomimo trwającej sytuacji epidemicznej zadanie zostało zrealizowane, a podopieczni projektu „Śladami Bohaterów Niepodległej” poznali drogę do niepodległości Ojczyzny.

  

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Łącze do oficjalnej strony internetowej obchodów

www.niepodlegla.gov.pl

Wersja do druku Generuj PDF
« inne aktualności