TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcję

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

„Śladami bohaterów Niepodległej”

wstecz

29.09.2020

W ramach projektu edukacyjno-animacyjnego „Śladami bohaterów Niepodległej" dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” odbywają się w placówce Warsztatu Terapii Zajęciowej zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy pogłębiają wiedzę i tworzą prace o bohaterach i miejscach związanych z odzyskaniem niepodległości. Szczególną uwagę poświęcają Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, który porwał serca i umysły społeczeństwa do walki o wolność oraz Jego żonie Aleksandrze Piłsudskiej, która urodziła się i kształciła w Suwałkach, była działaczką niepodległościową i bojowniczą.

Marszałek Józef Piłsudski – niekwestionowany lider 20.lecia międzywojennego. To człowiek, który wokół śmiałej idei zbrojnej walki z zaborcą zjednoczył niemal całe społeczeństwo, a potem walnie przyczynił się do powstania niepodległego państwa. Uczestnicy za pomocą różnych technik plastycznych starają się oddać Jego wielkość i charyzmę.

 

  

Warsztaty plastyczne wzbogacone są o przygotowanie makramy i malowanie na płótnie mapy z 1919 – 1920 roku. Powstaje flaga – jeden z symboli narodowych, który w trudnych latach walki o niepodległą Polskę rozbudzał w sercach Polek i Polaków tęsknotę za własnym krajem i wolnością.

 

  

  

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Łącze do oficjalnej strony internetowej obchodów

www.niepodlegla.gov.pl

Wersja do druku Generuj PDF
« inne aktualności