TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcję

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

Dzień Babci i Dziadka w Punkcie Przedszkolnym TPD w Augustowie

wstecz

28.01.2020

„Serce jest bogactwem,
Które się nie sprzedaje ani kupuje,
Ale się ofiaruje”

  O wielkiej miłości do dziadków opowiadały Krasnoludki z Punktu Przedszkolnego TPD w Augustowie słowami wierszy, piosenkami i tańcami na uroczystości Dnia Babci i Dziadka 21 stycznia 2020 roku. Wnuki z przejęciem wpatrując się w swoich gości kierowali miłe słowa pod Ich adresem, a dziadkowie patrzyli z dumą na występy swoich pociech ,które włożyły wiele wysiłku w to , aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość, szacunek i wdzięczność.

  Nie zabrakło wspólnych zabaw .Dziadkowie musieli wykonać kilka ćwiczeń ruchowych, naśladując dzieci, do piosenki „Babciu (Dziadku ) Droga Babciu (Dziadku) powiedz mi ,czy potrafisz zrobić to co my…..”,a potem tańczyli białego walczyka w parach i w kółeczku. Niespodzianką okazały się konkursy, przy których było dużo radości i śmiechu. Najwięcej emocji wzbudziło narysowanie portretu wnuka . Miało to być jedno wspólne dzieło w dodatku wykonane z zakrytymi oczami. Wszystkie przedszkolaki chciały, aby ich dziadkowie wzięli udział w zabawie. W trakcie rysowania okazało się że to nie jest takie proste zadanie.

Przy kawie i słodkim poczęstunku wnuki obdarowały swoje babcie i dziadków prezentami, laurkami i życzeniami. Oczywiście nie zabrakło uścisków ,całusów i wyznań „Kocham Cię”. Dziadkowie przytulali swoje pociechy wpatrzeni w nie z dumą i radością. Podczas biesiady dziadkowie mieli okazję porozmawiać i wychwalić swoje wnuki przed innymi. Jedna z babć pochwaliła się, że prezenty otrzymane od wnuczki zajmują honorowe miejsce w jej domu a korale z kolorowego makaronu zakłada na ważne spotkania rodzinne. Nieobecny a zaproszony Dziadek Maciusia przekazał tort ze słowami „wnukowi to się należy”, którym wszystkich obdzieliła dzielnie babcia.

  Szczęśliwe i rozradowane twarze seniorów po raz kolejny utwierdziły w przekonaniu , jak ważne to święto dla dziadków i wnuków. Tak naprawdę każdego dnia, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuczęta . To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń ,które rodzą się w małych główkach dzieci. Dlatego dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło.
Życzymy Im dużo zdrowia oraz długich lat życia i pociechy z wnucząt.

   

   

 

 

Maria Grabowska
Pedagog

Wersja do druku Generuj PDF
« inne aktualności