TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcję

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

Ferie zimowe z przygodą w Augustowie

wstecz

03.02.2020

  Zakończył się piękny czas „Ferii zimowych z przygodą” w placówce wsparcia dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Augustowie. Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta w Augustowie 20 podopiecznych skorzystało z wielu atrakcyjnych i ciekawych form wypoczynku zimowego, z wyjazdów, warsztatów plastycznych, kulinarnych i edukacyjnych. Większość zajęć odbywała się w terenie: na miejskich obiektach sportowych - na lodowisku, w salach Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, w lesie, na spacerach, na miejskim placu zabaw, ale też i w siedzibie naszej placówki.

  Nasi wychowankowie zostali przygotowani do mądrego, odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z czasu wolnego podczas ferii. Zapewniła im to kadra wychowawców oraz przedstawiciele z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Komendy Policji w Augustowie. Prelegenci podczas okolicznościowej prezentacji uświadomili dzieci jak dbać o siebie – o zdrowie oraz jak bezpiecznie poruszać się po drogach i chodnikach w przestrzeni publicznej. Uwrażliwiono nastolatków na jakie sytuacje należy zwracać szczególną uwagę, by zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

  Pomimo braku zimowej aury dzieciom udało się skorzystać z wyjazdu na kulig leśnymi duktami prawdziwym konnym zaprzęgiem. Większość podopiecznych miała okazję po raz pierwszy przejechać się bryczką. Kulig zakończono ogniskiem z ciepłą herbatą i pieczeniem kiełbasek. Nasi podopieczni skorzystali również w tym czasie z wielu systematycznych wyjść na lodowisko, kręgielnię, na zajęcia sportowe i grę w tenisa stołowego w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym. Grupa półkolonii zimowych uczestniczyła też w wycieczce do Suwałk do Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz Parku Naukowo-Technologicznego, w którym zwiedziła różne specjalistyczne sale, laboratoria i sprzęty takie jak np. symulator pojazdu ratunkowego - karetki pogotowia i inne.

  Minione ferie zimowe to nie tylko czas na sport i zabawy zimowe, to również był odpowiedni moment na profilaktykę i edukację. To też czas dziecięcych inwencji twórczych – warsztatów kulinarnych i plastycznych, podczas których powstały nowe, oryginalne prace zdobione metodą dequpagu.
Zimową przygodę podopieczni zakończyli zdrowo i bezpiecznie. Wypoczęci, pełni wrażeń, z uśmiechem na twarzy powrócili do zajęć szkolnych.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

Anna Maria Żylińska
Pedagog

Wersja do druku Generuj PDF
« inne aktualności