TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcję

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

Wigilia z podopiecznymi TPD w Augustowie

wstecz

20.12.2019

20 grudnia 2019 roku zgodnie z tradycją przed świętami Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie opłatkowe społeczności augustowskich placówek TPD - wsparcia dziennego i Punktu Przedszkolnego, w którym uczestniczyli zaproszeni goście, przyjaciele stowarzyszenia, rodzice i podopieczni.

     

Życzenia świąteczne i noworoczne zebranym przekazała Lilianna Anna Zielińska - Prezes Oddziału Okręgowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach, po czym nastąpiło symboliczne przełamanie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie.
W uroczysty nastój wprowadziły wszystkich dzieci prezentując krótki repertuar z historii biblijnej. Przy brzmieniu dziecięcych dzwoneczków i grzechotek nuciliśmy słowa najpiękniejszych kolęd polskich.

     

Najistotniejszą jednak atrakcją i największym oczekiwaniem dla wszystkich dzieci jest zawsze ten sam moment – chwila, kiedy mogą otrzymać gwiazdkowe niespodzianki i prezenty - moment finalny corocznej Akcji Gwiazdor. Jak co roku, gościliśmy prawdziwych Gwiazdorów – Panią Magdalenę Domolewską i Pana Jacka Tomczaka, którzy reprezentowali liczną grupę warszawskich fundatorów świątecznych paczek. Dzięki uprzejmości Pani Izabeli Król zorganizowano 40 wspaniałych i wymarzonych prezentów naszym podopiecznym. Jest to piękny gest, za, który jesteśmy zawsze bardzo wdzięczni.

     

Nasi podopieczni jak co roku z zaangażowaniem i przejęciem od dłuższego czasu przygotowywali się do obchodów Bożego Narodzenia. Najmłodsi upiekli słodkie pierniczki, starsze dzieci wykonały różne dekoracje świąteczne oraz podarunki, które wraz z najlepszymi życzeniami zostały przekazane sponsorom i fundatorom paczek. Świąteczny i pyszny poczęstunek zapewniły i przygotowały mamy naszych podopiecznych, którym również bardzo dziękujemy. Efekty przygotowań widoczne są na poniższych zdjęciach.

Anna Maria Żylińska
Pedagog

Wersja do druku Generuj PDF
« inne aktualności