TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcję

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

Podsumowanie projektu edukacyjno – animacyjnego „Pamięć łączy pokolenia”

wstecz

19.11.2019

Mazurkiem Dąbrowskiego rozpoczęliśmy podsumowanie projektu edukacyjno – animacyjnego „Pamięć łączy pokolenia”, który dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

 

 

Jest to zawsze wyjątkowa chwila dla każdego Polaka, gdy wspólnie, jednym głosem można odśpiewać hymn Polski. O symbolach narodowych i czasach, gdy trzeba było o nie walczyć przypominaliśmy podczas trwania całego projektu. W wychowanie obywatelskie podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach przyłączyli się partnerzy w realizacji projektu: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Suwałkach oraz Archiwum Państwowe w Suwałkach, o czym w swoim wystąpieniu mówiła Pani Lilianna Zielińska – Prezes Oddziału Okręgowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach. Głos zabrali również Ksiądz Wiesław Śliwczyński - Proboszcz Parafii p.w. św. Wojciecha w Suwałkach oraz Pan Tadeusz Radziwonowicz Dyrektor Archiwum Państwowego w Suwałkach.

 

 

 

Następnie na scenę wyszli artyści z punktu przedszkolnego oraz wychowankowie Środowiskowego Ogniska Wychowawczego w Augustowie prowadzonego przez TPD w Suwałkach. Maluchom odwagi dodawały dzieci z ogniska, ale po pierwszych taktach muzyki poczuły się na scenie całkiem swobodnie i z zaangażowaniem śpiewały „Jestem Polką i Polakiem”. Młodzież z ogniska śpiewała piosenki, które wzruszyły publiczność, ale starszaki zachwyciły nie tylko śpiewem, ale i grą na instrumentach.
Kolejne prezentacje należały do uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej TPD Suwałki, którzy śpiewali piosenki i zatańczyli układ z biało – czerwonymi wstęgami. Na scenie zabrzmiały między innymi przygotowane podczas specjalnie prowadzonych warsztatów muzycznych pieśni patriotyczne doskonale wszystkim znane: „Ojczyzno ma” czy „Niepodległa, niepokorna”.

Wszystkie występy cieszyły się uznaniem publiczności, która nagrodziła je gromkimi brawami. O prezentacjach dyskutowano podczas spotkania integracyjnego w Restauracji „Na Starówce”.

Pokazaliśmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną.
  

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA
na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego
„Koalicje dla Niepodległej”

Wersja do druku Generuj PDF
« inne aktualności