TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcję

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

„Pamięć łączy pokolenia”

wstecz

08.10.2019

Realizowany projekt edukacyjno - animacyjny „Pamięć łączy pokolenia” ma na celu zwiększenie świadomości oraz wiedzy historycznej na temat odzyskania i odbudowy państwowości na terenie Suwalszczyzny i Augustowa, przekazanie wiedzy na temat wydarzeń i bohaterów, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce. W ramach zadania 4 października 2019 roku poszukiwano informacji w Archiwum Państwowym na temat ruchu niepodległościowego na Suwalszczyźnie i sylwetek bohaterów niepodległości.
Oglądane i szczegółowo omawiane podczas spotkania wystawy „Pierwsze dni Niepodległości” oraz „Gdy inni byli już wolni” Suwalszczyzna (listopad 1918 – wrzesień 1919) upamiętniają setną rocznicę odzyskania wolności w Suwałkach oraz na Suwalszczyźnie. Z dużym zaciekawieniem uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację o zmiennych losy Suwalszczyzny w pierwszych latach niepodległości Polski oraz zebrane „Archiwalia Rodzinne Niepodległej”. Serdecznie dziękujemy Panu Tadeuszowi Radziwonowiczowi Dyrektorowi Archiwum Państwowego w Suwałkach za przeprowadzenie lekcji historyczno - archiwalnej „Trudna Droga do Niepodległej. Suwalszczyzna lat 1918-1919 w archiwaliach”.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”

Wersja do druku Generuj PDF
« inne aktualności