TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcję

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

Spotkanie wielkanocne u przedszkolaków w Augustowie

wstecz

12.05.2019

Przedświąteczny okres to czas przygotowań do świąt Wielkiej Nocy. Nasze przedszkolaki dość wcześnie zaczęły przygotowania. Zapoznawały się z obrzędami i zwyczajami Wielkanocnymi, wykonywały kartki świąteczne itp…
Do Punktu Przedszkolnego TPD w Augustowie zaproszeni zostali rodzice aby wspólnie z dziećmi pobawić się i udekorować jajeczka.
W oktawie Świąt Wielkanocnych w Punkcie Przedszkolnym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Augustowie odbyło się spotkanie Wielkanocne.

         

W uroczystości uczestniczyli rodzice i grono zaprzyjaźnionych gości. Przedszkolaki pięknie opowiadały o „Wiośnie, kurczętach i Wielkanocnych świętach”. Nawiązując do tradycji i zwyczajów wielkanocnych śpiewały piosenki o pisankach i wielkanocnym zajączku a także o mokrym śmigusie dyngusie.

               

Krasnoludki zatańczyły kilka nowych tańców, które nagrodzone zostały gorącymi brawami Nie zabrakło wiosennie przystrojonego stołu ze świątecznymi przysmakami oraz bab wielkanocnych, w kształcie baranków i zajączka, które upiekła babcia Maciusia robiąc nam wielką niespodziankę. Smakołyki z Wielkanocnego koszyczka bardzo wszystkim smakowały.
Spotkanie minęło w miłej, rodzinnej atmosferze. Zarówno dzieci jak i dorośli byli zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu.

Maria Grabowska
Pedagog Przedszkola

Wersja do druku Generuj PDF
« inne aktualności