TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcję

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

Czas zimowego wypoczynku

wstecz

28.01.2019

„Zimowa Radość w Augustowie”


Od 21 stycznia 2019 roku trwają półkolonie zimowe w placówce wsparcia dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Augustowie. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego 20 podopiecznych Towarzystwa skorzystało już z różnych, ciekawych form wypoczynku zimowego.

Czas wypoczynku zimowego upływa bardzo aktywnie. Pogoda dopisuje, więc dzieci mają okazję do uprawiania sportów zimowych na świeżym powietrzu jeżdżąc na łyżwach czy nartach biegowych, korzystając z miejskich obiektów sportowych Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie. Do tej pory nasi podopieczni skorzystali z kilku wyjść na łyżwy na lodowisko, na narty biegowe, byli też w kinie i kręgielni, w lesie na sankach i ognisku przygotowanym przez leśników z Nadleśnictwa Augustów.

Realizowany program ferii zimowych to jednak nie tylko czas sportów zimowych ale również czas twórczych warsztatów edukacyjnych czy kulturalnych. W międzyczasie realizowany jest w dalszym ciągu projekt Fundacji TESCO DZIECIOM „Zdrowo jeść by rosnąć w siłę”, który zapewnia naszym podopiecznym nie tylko ciepłe i zdrowe posiłki regeneracyjne ale także korzystanie z cyklicznych warsztatów edukacyjno-kulinarnych, w tym miesiącu np. realizowany jest temat: „Zdrowe – nie znaczy nudne”.

Fundacja Tesco Dzieciom przekazała również szeroki asortyment tekstyliów odzieżowych, z których skorzystali nasi podopieczni i ich rodziny – za co serdecznie dziękujemy!

Anna Maria Żylińska
Pedagog

Wersja do druku Generuj PDF
« inne aktualności