TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcję

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

Dzień Babci i Dziadka

wstecz

30.01.2019

“Moja babcia i mój dziadek - to wspaniali są dziadkowie...:”

22 stycznia 2019 roku w Punkcie Przedszkolnym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Augustowie odbyła się wspaniała, rodzinna uroczystość. Przedszkolaki zaprosiły swoje babcie i dziadków na spotkanie z okazji Ich święta.

Mimo mroźnej pogody goście przybyli licznie nie raz pokonując kilkadziesiąt kilometrów by pobawić się z wnukami w przedszkolu.

Miłe słowa skierowała do gości wychowawczyni podkreślając że są bardzo ważnymi osobami w życiu dzieci. Życzyła dużo zdrowia, siły i radości oraz pociechy z wnuków.
W swojej pięknie udekorowanej sali, przedszkolaki dały koncert babciom i dziadkom. Program artystyczny w większości związany był tematycznie ze świętem, wzruszające piosenki i wiersze były kierowane pod adresem babć i dziadków. Nie zabrakło tańców i gry na instrumentach, wspólnych zabaw.


 

Chłopcy mogli wspólnie z dziadkami towarzyszyć w wyścigach aut czy łowieniu ryb. Dziewczynki sprawdzały czy nowoczesne babcie, które posługują się laptopem potrafią zwijać wełnę lub opowiadać bajki. Dzieci próbowały też nakarmić swoje babcie kaszką przekonując się, że nie jest to całkiem proste zajęcie. Na koniec krasnoludki obdarowały swoich gości własnoręcznie wykonanymi laurkami i prezentami.

Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością, bezpieczeństwem i dobrem. Dzieci z naszego przedszkola doskonale o tym wiedzą.
Na twarzach wielu widać była radość i wzruszenie.

Maria Grabowska
Pedagog

Wersja do druku Generuj PDF
« inne aktualności