TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcję

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

Aktywnie i razem

wstecz

04.12.2018

2 grudnia 2018 roku odbyło się spotkanie podsumowujące projekt pod nazwą "Aktywnie i razem" realizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Suwałkach, a współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych poprzez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku. Uczestniczyły w nim osoby niepełnosprawne, Ich rodzice i opiekunowie oraz zaproszeni goście, którzy od wielu lat współpracują z TPD i pomagają podopiecznym stowarzyszenia.

Głównym celem realizowanego przez ostatnie tygodnie zadania była aktywizacja osób niepełnosprawnych, które w ramach projektu uczestniczyły w warsztatach dekoratorskich, kulinarnych oraz patriotycznych związanych ze 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Rezultatem pracy osób niepełnosprawnych podczas warsztatów są nabyte i wzbogacone umiejętności w obszarze społecznym i zawodowym. Efekty działalności można było też oglądać podczas spotkania podsumowującego, ponieważ wykonanymi w trakcie warsztatów dekoratorskich stroikami udekorowane były stoły. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali wykonane w ramach projektu śpiewniki patriotyczne i wspólnie odśpiewano kilka pieśni, które stanowią lekcję historii oraz budzą w sercach ducha patriotycznego.

W ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości przy współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia w Suwałkach oraz Aresztem Śledczym powstało słuchowisko „Droga do Niepodległej”. Głosu do słuchowiska użyczyli podopieczni naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej, którzy słuchając nagrania nie kryli emocji i wzruszenia. W tym dniu wszyscy byli dumni z efektów swojej pracy i szczęśliwi, że mogą się nimi dzielić.

Wersja do druku Generuj PDF
« inne aktualności