TPD - strona głównanapisz do nas
zobacz instrukcję

TPD

Oddział Okręgowy
16-400 Suwałki
ul. Koœciuszki 82/13
tel/fax: 087 5664517
email: biuro@tpdsuwalki.org.pl

Spotkanie patriotyczne

wstecz

14.11.2018

„Niepodległa do hymnu”

Warsztat Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach włączył się do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tym 9 listopada 2018 roku odbyło się spotkanie patriotyczne podopiecznych Warsztatu, które miało na celu celebrowanie tak ważnej dla Polaków rocznicy.

W ramach wspólnego świętowania przygotowane zostały kokardy narodowe - symbol naszego patriotyzmu, a placówkę świątecznie udekorowano. Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy rodziców i przyjaciół. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Aresztu Śledczego w Suwałkach w osobach Pana Dyrektora kpt. Michała Chrościelewskiego oraz zastępcy Dyrektora Pana mjr Zbigniewa Jankowskiego, którzy przynieśli pierwszy egzemplarz wspólnego projektu – nagrane słuchowisko „Droga do Niepodległej”, za co serdecznie dziękujemy.

W samo południe wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy włączając się dumnie do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”, zaświadczając, że jesteśmy jedną biało – czerwoną rodziną.

Następnie osoby niepełnosprawne z naszej placówki odczytały na żywo słuchowisko „Droga do Niepodległej” przygotowane na 100 – lecie odzyskania Niepodległości. Wszyscy sprawdzili swoje widomości o Polsce, ponieważ w dalszej części uczestniczyli w okolicznościowym quizie.

Na zakończenie odbyła się pełna wzruszeń i emocji premiera słuchowiska oraz spotkanie integracyjne.

Wersja do druku Generuj PDF
« inne aktualności